Tesis

Hayat Yüksekte!

Babadag Teleferik, Türkiye’nin ve dünyanın en etkileyici bölgelerinden biri olan Babadağ’da hayatınızı yeni zirvelere taşıyor.

Ana İstasyon
Ölüdeniz’in ana yolunda 226 metre yükseklikte bulunan Ana İstasyon, teleferik biletleri için merkezi bir nokta olarak hizmet verirken aynı zamanda bilgi ve idari işlevlerin merkezi konumundadır.

1200 İstasyon
1200 İstasyon, Babadağ’ın zirvesine doğru yapılan yolculuğun ilk durağını işaret eder. Burada 1200 Restoranında, Anadolu’nun en iyi mutfak lezzetlerini tadarken, macera tutkunlarının gökyüzü ile buluşma anlarına tanık olacaksınız. Aynı zamanda Teras Cafe’nin eşsiz manzarasını seyrederken unutulmaz anlar yaşayacaksınız.


1700 İstasyon
1700 İstasyon da, nefes kesen bir gün batımının ardında büyüleyici anlar yaşayacaksınız. 1700 Grill & Wine Bar’da lezzetli yemekleri ve özel olarak hazırlanan şarapları tadarken bu anılar yüreğinize kazınacak. Ayrıca, biyolojik çeşitlilik gösteren bir gölet ve sedir ağaçlarıyla çevrili doğa yürüyüşü sırasında, 1700 metre yükseklikten paraşütçülerin uçuş heyecanına ortak olurken doğanın cömertliğini keşfedeceksiniz. Unutmadan belirtmekte fayda var ki 1800 metre yüksekliğe ulaşmanızı sağlayan muhteşem telesiyej ile karşılaşacaksınız.

1800 İstasyon
1800 istasyon, panoramik manzaraların tadını çıkarırken, lezzetli hamburgerlerin tadını çıkarabileceğiniz 1800 Burger House restoranına ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki heyecan verici yamaç paraşütü kalkış alanı, ekstra bir heyecan sunar.

1900 İstasyon / Babadağ Zirvesi
1900 metre yükseklikte, Babadağ’ın zirvesinde kendinizi bulacaksınız, burada heyecan doruğa ulaşırken Patara ve Kuzey Yamaç Paraşütü Kalkış alanlarını keşfetme macerasını yaşayacaksınız.

TR