Teleferik

İstasyonlar

Babadağ Teleferik’in inşasında teleferik sistemleri, eğlence parkları, makine mühendisliği ve aydınlatma sistemleri alanında dünyanın lider şirketi İsviçreli Bartholet Maschinenbau AG ile birlikte çalıştık.

Halatlı teleferik teknolojisinde dünyada standartları belirleyen Bartholet, Avrupa CEN normlarına ve zorlu doğa koşullarına uygun olarak planlayıp inşa ettiği teleferik sistemlerini modern teknolojilerle donatarak yüksek güvenlikli teleferik sistemleri sunmaktadır.

Dağlık ve kentsel alanlarda 55 yılı aşkın süredir teleferik planlaması ve inşası yapan Bartholet uzmanlığıyla ülkemizin ve dünyanın en güzel yerlerinden Babadağ’da hayatı yükseğe taşıyoruz.

Icon

Ana İstasyon

Bu istasyonumuz Ölüdeniz ana yolu üzerinde 226 rakımda yer almaktadır. Teleferik bilet alış, enformasyon ve idari bürolarımız bu istanyonda yer almaktadır. Teleferiğe binişler bu istasyondan yapılmaktadır.

Icon

İstasyon 1200

Babadağ’ın zirvesine çıkarken ilk durağımız 1200. Burada sedir ağaçlarının ilham veren yeşiliyle çevrili yürüyüş yolunda kendinizi tazeleyecek, açık hava tiyatromuzda verilen birbirinden keyifli konserlerle hayatınıza renk katacaksınız.

Çocuklarınız onlar için özel tasarlanan oyun parkında doyasıya eğlenirken Anadolu’nun en özel lezzetlerini sizlerle buluşturduğumuz 1200 Rakım restoranımızda daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri keşfedeceksiniz.

Teras Kafe’nin eşsiz lagün manzarası eşliğinde unutulmaz anılar biriktirirken macera tutkunlarının gökyüzüyle buluştuğu adrenalin dolu anlara tanık olacaksınız.

Icon

İstasyon 1700

Babadağ’ın her istasyonu hayatınıza eşsiz keyifler katacak sürprizlerle dolu. 1700 Grill & Wine Bar’ın tadını uzun süre unutamayacağınız lezzetlerini ve özel yapım şaraplarını deneyimlerken seyir terasının muhteşem gün batımı manzarasıyla büyüleyici anlara tanık olacaksınız. Biyolojik gölet ve sedir ağaçlarının arasından geçen yürüyüş yolunda vakit geçirirken doğanın bizlere ne kadar cömert davrandığını görecek, 1700 metreden atlayış yapan yamaç paraşütçülerinin heyecanına ortak olacaksınız.

Icon

İstasyon 1800

Heyecanı yükseltmeye devam ediyoruz. Doğayla bütünleşeceğiniz yürüyüş yolumuz, manzaranın tadını birbirinden leziz hamburgerle çıkaracağınız 1800 Burger House restoranımız ve adrenalinin giderek arttığı atlama pistimizle keyif dolu anlar 1800 metre yüksekte.

1800 metredeki istasyonumuz için, gezinti yolunu tercih edilebileceğiniz gibi, teleferik biletinizi ile ek ücret ödemeden 1700-1800 telesiyej hattını kullanarak eşsiz bir deneyimle ulaşabilirsiniz.

Icon

İstasyon 1900 / Babadağ Zirve

1900 metrede, heyecanın dorukta olduğu Babadağ’ın zirvesindeyiz. Burada, 1900 Tapas & Taco Bar’da Meksika ve İspanya Mutfağının sıra dışı lezzetlerini keşfedecek, Patara ve Kuzey pistlerinde macerayı zirvede yaşayacaksınız. Yürüyüş yolumuzun yemyeşil atmosferinde tertemiz dağ havasıyla kendinizi yenilerken Babadağ’ın zirvesine dalgalanan şanlı bayrağımızla hep birlikte gururlanacağız.

1800 İstasyonu gibi Babadağ’ın 1900 rakımlı zirvesine çıkmak isteyenler için Telesiyej hattı, keyifli bir seçenek sunuyor.

Bu eşsiz deneyimi
yaşamak ister misiniz?

TR